Bursa futbolunun fikir, düşünce, yorum ve arşiv sitesi...
Bursaspor TFF 2. Lig Taraftar Köşesi Kale Arkası Yazarlar Röportajlar Grup Çeynç İletişim  
.
Grup Çeynç / Asker Uğurlamaları


Toplumumuzda askere gitme olayı genellikle olduğundan çok farklı bir noktada algılanmaktadır. Askerlik görevini yapmak üzere Kışlasına gidecek genç gerek gitme öncesi gerek dönüşünde toplum tarafından değişik psikolojik baskılar altına alınır ve farklı yaptırımlarla karşılaşır. Oğlunu askere yollayan aile artık geceleri rahat uyuyabilecektir çünkü oğulları Kışlada nöbet tutmaktadır. Askere gitmeyen genç iş bulmakta zorlanırken sevdiği kıza ulaşmak ta bile zorluklar yaşamaktadır zira askere gitmeyen gence kız bile verilmemektedir. Askere gitmeyen gence "Sen henüz tam bir erkek sayılmazsın", "Askere gitte olgunlaş", "Askerden sonra görürüm seni" gibi iyi temennilerde bulunulur.Davullu zurnalı eğlencelerle askere uğurlanan genci döndüğünde bekleyen ilk soru "Eee askerliğinide yaptın artık, sana uygun birini bulalım da evlendirelim,  daha evlenmiyormusun? Neyi bekliyorsun " olur.

Tıkla...

Uğur Şimdi Asker Pankartı Bursa Atatürk Stadında 1996

Kimileri de vardır ki sessiz sedasız askere gider, o zaten başkalarından duyduğu asker anılarının yüzde kaçının kendi askerliğinde karşısına çıkacağının baskısı altında ezilmiş bitmiştir. Biz işin daha çok eğlence tarafını ağır bastırarak askere giden arkadaşlarımıza zaman zaman güzel uğurlama törenleri düzenledik. Ama diğerlerinden farklı olarak hazırladığımız bir asker pankartımız vardı. Askere giden arkadaşımızın ismi yazılarak Bursa Atatürk Stadına astığımız bu pankart belki de Grup Çeynç'in en anlamlı pankartlarından biriydi.

Tıkla...

Gökhan Şimdi Asker ve diğer pankartlar açık kale arkasında...1998

İlk olarak Uğur Çelikkol'un Kasım 1995 ile Agustos 1996 tarihleri arasinda askerlik görevini yaptığı dönemde asılmaya başlanan bu pankart  zamanla geleneksel hale gelmiş ve sırasıyla askere giden üyelerimizin isimlerini stadyuma taşımıştır. Uğur'un askere gitme törenleri sirasinda yasanan güzel ve hafizalardan silinmeyecek olaylardan almaktadir. Bu pankartla birlikte Grup Ceync üyelerinin askere gitme törenleri degisik bir boyut kazanmis, mesale ve pankart olayi geleneksellesmistir.

Tıkla...

Alpaslan'ı askere uğurlarken meşaleler Setbaşı 1996

Hafizalardan silinmeyecek ilk meşale ve pankartlı asker uğurlamasi 11.11.1995 gecesi saat sabah 03.30 da yalova yolunda Uğur için gerçeklestirilmistir. Özellikle de bu pankartın stadyumda asılı olduğu tarihlerde Bursaspor'un maçlarını şifresiz bir TV kanalının yayınlıyor olması her hafta bu pankartın tüm Türkiye tarafindan tanınmasını sağlamıstır. Unutulmaz "O şimdi asker pankartı" organizasyonunu başlatan ve o dönem emeği geçenler: Şenol Celikkol, Sarper Atak, İbrahim Koca, Alpaslan Keser, Erhan Acar ve Uğur Çelikkol'dur...

Tıkla...

Alpaslan'ı Askere uğurlarken...1996

Sol baştan; Şenol, Mehmet, Alpaslan, Uğur, Yusuf, oturanlar İbrahim ve Yusuf


Bu bölüme ait diğer sayfalar;
Asker Uğurlamaları ve Anılar

 
 
.
 Süper Lig Puan Durumu        
  Takım O G B M P
1 ŞANLIURFASPOR 10 5 5 0 20
2 AMED SPORTİF FAALİYETLER 10 5 4 1 19
3 ÇORUM FK 9 5 1 3 16
4 ANKARASPOR 10 4 4 2 16
5 SOMASPOR 10 4 3 3 15
6 BITEXEN DÜZCESPOR 9 4 3 2 15
7 ANAGOLD 24ERZİNCANSPOR 9 4 3 2 15
8 TARSUS İDMAN YURDU 10 3 6 1 15

Tam  Liste »

.
Sponsorlar


    Bursaspor için internet üzerinde hazırlanmış ilk internet sitesi "Bursaspor. net" Grup ÇEYNÇ Tarafından Hazırlanmaktadır...
Sitenin alt yapısı ve yazılımı Profornet tarafından sağlanmaktadır.

[Bursaspor.Net, Bursaspor Futbol Kulübünün Resmi Sitesi Değildir]
[© 2005-2019 Bursaspor.Net.Tüm hakları saklıdır]