Bursa futbolunun fikir, düşünce, yorum ve arşiv sitesi...
Bursaspor TFF 1. Lig Taraftar Köşesi Kale Arkası Yazarlar Röportajlar Grup Çeynç İletişim  
.
Alpaslan Keser

» Yazara E-posta
» Yazıcı formatı
» Arkadaşına Gönder

Filler Tepişirken Olan Çimenlere Olur
Kitlesel İstanbul takımlarından biri diğeriyle arayı fazla açarsa futbola ilgi azalır mazallah, hemen acil eylem planın devreye alalım. Azıcık kollayıverirsin diğer kitlesel takımı olur biter. Al sana çekişmeli lig, yoksa futbola ilgisi azalır memleketimin insanının; durduk yerde politikayla ilgilenmeye başlar, Allah muhafaza sivil toplum örgütünün birine üye olmaya kalkar, nemize gerek. En iyisi küçük bir dokunuş, ligimize, hayatımıza renk getirecek küçücük rötuşlar. Yukarıda filler tepişirken, kimin umurunda olur aşağıda ezilen çimenler.

Gol vuruşlarındaki beceriksizlikleri alıp ayrı bir yere koyalım, ileride lazım olur diye. Organize ve profesyonel ellerce çaldığı düdüklerle değil çalmadığı düdüklerle maçı idare eden bir hakem seyrettik Galatasaray maçında. Ne ilginçtir ki bu hakeme rağmen tarihi farka gidebilirdi Bursaspor. Hakem, federasyon, taraftar, bütün etkenlerin aslında boş olduğunu; asıl zaferin bilek gücü ile sahada kazanıldığını da önce kendimize sonra cümle aleme gösterebilirdik. Ne var ki şanssızlıklar ve beceriksizlikler sonucu “hakeme rağmen” manşetlerini görmek nasip olmadı maalesef.

Filler tepişirken çimenin hesabını düşünmek kimsenin aklına gelmezdi. Ortada yerine getirilmesi gereken, ülke menfaatlerini ilgilendiren bir görev vardı ve hakem profesyonelce bu görevi yerine getirmekle meşguldü. Bursaspor veya herhangi bir Anadolu takımının feryadını kim duyardı ki.

Başkan Levent Kızıl’ı bu hikayede 2 farklı rolle izliyoruz.
Birinci Levent Kızıl, başında Bursaspor başkanlık şapkası olanı. Her başkan gibi takımı adına mücade eden, Bursaspor’u ikinci lilgden birinci lige çıkarmanın haklı gururunu taşıyan başkan.

İkinci Levent Kızıl, kişisel hedefleri olanı. Federasyon başkanlığını hedefleyen, zaman zaman Bursaspor gündeme gelecekken kendisi gündemi ele geçiren, politikacılarla arayı iyi tutan, basında en ufak bir aleyhte yazı çıkmasını hakaret sayan, herkes beni sevecek diyen Levent Kızıl. Seviyoruz ama tapmıyoruz anti parentez.

Filler tepişirken olan çimenlere olur dedik ya. Kim fil, kim çimen o kadar karıştı ki. Bir tek şeyin çimen gibi ezildiğine kuşkum yok, o da taraftar.

11.12.2006 14:09:13, Alpaslan Keser

Bu yazı 6624 kez okunmuştur.

Sitedeki yazılardan yazarların kendisi sorumludur; site yönetimi yazılardan sorumlu tutulamaz.


Yazar arşivi
 
.
 Süper Lig Puan Durumu        
  Takım O G B M P
1 HATAYSPOR 28 15 8 5 53
2 B.B. ERZURUMSPOR 28 13 8 7 47
3 BURSASPOR 27 13 7 7 46
4 ADANA DEMİRSPOR 28 12 9 7 45
5 AKHİSARSPOR 28 12 9 7 45
6 ALTAY 28 11 10 7 43
7 FATİH KARAGÜMRÜK 28 11 10 7 43
8 ÜMRANİYESPOR 28 11 7 10 40

Tam  Liste »

.
Sponsorlar


    Bursaspor için internet üzerinde hazırlanmış ilk internet sitesi "Bursaspor. net" Grup ÇEYNÇ Tarafından Hazırlanmaktadır...
Sitenin alt yapısı ve yazılımı Profornet tarafından sağlanmaktadır.

[Bursaspor.Net, Bursaspor Futbol Kulübünün Resmi Sitesi Değildir]
[© 2005-2019 Bursaspor.Net.Tüm hakları saklıdır]