Bursa futbolunun fikir, düşünce, yorum ve arşiv sitesi...
Bursaspor TFF 1. Lig Taraftar Köşesi Kale Arkası Yazarlar Röportajlar Grup Çeynç İletişim  
.Ömer Kılıç Röportajı

Bursaspor.net'in Konuğu Bursaspor'un başarılı Futbolcusu Ömer KILIÇ

Bursaspor.net- 1994-95 sezonunda Orduspor’dan Bursaspor’ a transfer oldunuz. İlk sezonda Milli Takım çağrıldınız? İsterseniz söyleşimize o güzel günlerinizle başlayalım...

İlk seneden böyle bir çıkışı ben de beklemiyordum. Daha Bursaspor’daki üçüncü dördüncü maçımdan sonra Milli takıma çağırılmak beni çok mutlu etti. Bursaspor’u  Milli Takımda temsil etmek çok güzel bir duyguydu. O yıl takımımızda bir hayli iyi bir performans gösterdi ve sezonu  6. sırada tamamladık. Hakikaten güzel yıllardı.

Bursaspor.net- İnter- Toto maçları hiç unutulmadı. Arşivleri karıştırdım, her maçta doksan dakika oynadığın göze çarptı.İnter Toto maçlarının sen de ayrı bir yeri olsa gerek...

İNTER TOTO’ DAKİ UNUTULMAZ MAÇLARI BURSA’YA TEKRAR YAŞATMAK İSTİYORUZ...

Genellikle istikrarlı bir grafik çizmeye çalışıyorum. Dediğiniz gibi İnter-Toto zamanında unutulmayacak maçlar oynadık. Ama bugün hala İnter-Toto maçlarının konuşuluyor olması beni biraz rahatsız ediyor. Bizim İnter-Toto’dan sonra ki yıllarda da  Avrupa’da başarılı maçlar oynamamız gerekirdi. Ama ne olursa olsun özellikle Karlsruher maçını unutmak mümkün değil. Zaten onun CD leri falan evde duruyor. O maçı tekrar tekrar izliyorum. O takımdan futbolcu olarak bir tek ben kaldım.

Bursaspor.net- Karlsruher maçı dışında unutamadığın bir maç var mı ?

Ben aslında her maçı unutamıyorum ama en son oynadığımız 5-0 lık Galatasaray maçı da güzel bir maçtı.

Bursaspor.net- Bursaspor’un UEFA şansı sürüyor, takım kaptanı olarak neler söyleyeceksiniz ?

BAŞARI, UYUMLU BİRLİKTELİĞİN SONUCU...

Dediğiniz gibi takımın UEFA şansı sürüyor. 4 maçımız kaldı. O maçlardan asgari 2 tanesini alırsak, büyük bir ihtimalle UEFA şansını yakalamış olacağız. Geçen sene küme düşme hattından kurtulan bir takımın fazla takviye olmadan UEFA’ ya katılması bence hem futbolcuların, hem teknik kadronun hem de yönetimin uyumlu birlikteliğinin bir sonucudur. Bence Bursaspor bu sezon UEFA kupasına gider ve 1-2 takviye ile bu takım başarılı olur.

Bursaspor.net- Takımın geleceğini nasıl görüyorsunuz, gençleşmiş bir kadromuz var. Bu arada Milli Takıma oyuncu veremiyoruz, bunları nasıl değerlendiriyorsunuz ?

TAKIMIN İSKELETİ BOZULMAMALI...

2-3 senedir bizim takımımız küme düşme potasında olduğu için Milli Takım Hocaları buradan oyuncu almayı düşünmüyorlar. Siz ağzınızla kuş tutsanız da almıyorlar. Kafalarındaki oyuncular iyi oynasa da oynamasa da o kadroyu bozmak istemiyorlar. Hatta beşinci olan takımdan  bile pek oyuncu almıyorlar.

Bizim takıma gelirsek, bizim takım içerisinde  çok genç oyuncular var. 3-4 senedir aynı kadro içerisinde oturmuş bir iskeletimiz var. Gelen ve giden oyuncular olabilir, ancak bu iskelet bozulmazsa bence başarı gelebilir.

Bursaspor.net- Antalya ve Trabzon maçları Bursaspor taraftarları açısından çok önemli oluyor. Bu size yansıyor mu  ?

TARAFTARIN ATEŞİ BİZİ MOTİVE EDİYOR...

Dolu tribünlere oynamak elbette bize olumlu bir şekilde yansıyor. Çünkü maça hazırlanırken ne kadar konsantre olsak da sahaya çıktığımızda taraftarın ateşini görmek bizi gerçekten çok etkiliyor. Çünkü tribündeki ateşli taraftar bizi ayrı bir motive ediyor. Bizi daha heyacanlı kılıyor. Boş tribünler olduğu zaman konsantre olmak daha zor oluyor. Antalyaspor, Trabzonspor maçları bizim seyirci açısından çok önemli oluyor. Taraftarlarımız böyle maçlara ayrı bir hazırlanıyorlar. Böylece bizim motive olmamız da kolaylaşıyor. 

Bursaspor.net- Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’ni nasıl buluyorsunuz ?

BURSASPOR’UN YENİ TESİSLERE İHTİYACI VAR...

Ben  ilk geldiğim sene Vakıfköy Tesislerine hayran kalmıştım. 7-8 senedir herhangi bir çalışma yapılmadığı için bir hayli eskidi ve yetersiz kaldı. Biz diğer takımların tesislerini de görüyoruz. Çok lüks yapılmış tesislerle karşılaşıyoruz. Eskiden her kez Vakıfköy Tesislerini örnek alırken, şimdi bu örnek aldıkları tesislerin daha güzellerini yaptılar. Bursaspor’ un  modern  tesislere ihtiyacı var.

Bursaspor.net- Ankara Yolundan Vakıfköy Tesislerine geldiğimiz zaman çarpık bir yapılaşma ile karşılaşıyoruz. Bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Bursaspor’un yeni tesisleri Bursa’nın neresinde olmalı ?

İZMİR YOLU ÇOK UYGUN...

Bence İzmir Yolu üzerine yapılmalı tesisler. Orada geniş araziler var. Uygun olabilir...

Ben Bursaspor’ a transfer olduğumda Vakıfköy’ e girerken sayılı evler vardı. Şu anda ise son derece çarpık yapılaşma söz konusu. Eğer İzmir Yolu civarına kurulursa bence güzel olur. 

Bursaspor.net- Günlük gazeteleri takip ediyor musunuz ?

Günlük gazeteleri takip ediyorum. Genellikle yerel gazeteleri tesislerde okuyorum. Ulusal gazeteleri de takip etmeye çalışıyorum. Güncel olayları takip etmeyi seviyorum. Ayrıca internet ile de ilgilenmeyi seviyorum.  

Kaptanımız Ömer, Galatasaray ağlarına attığı gol sonrası sevincini arkadaşları ile paylaşıyor ...

Bursaspor.net- Yerel basındaki spor yazarlarında favori yazarınız kim  ?

Bursa basınındaki yazarların çoğu düzeyli yazılar yazıyorlar. Futbolla haşır neşir olmayan insanlar seviyesiz yazılar yazsalar da Bursa basınında pek bu tarz yazılara pek rastlamıyorum. Rastladıklarımı da pek kafama takmamaya çalışıyorum. İsim vermek istemiyorum ama Bursa basınında çok değerli isimler  var.

Bursaspor.net- Bursa’daki yaşantınızda; normal bir günde zamanınızı nasıl geçiriyorsunuz ?

Normal bir günde genellikle tesislerdeyiz. Kahvaltımızı yapıyoruz. Saat 11:00 de tesislere geliriz. Saat 14:00 teki antrenman için hazırlık yapıyoruz. Ondan sonra saat 17:00 de falan tesislerden çıktığımız zaman zaten yorgun oluyoruz. Eve gidiyoruz. İşte evde de eşimize çocuğumuza vakit ayırabilirsek ayırıyoruz. Dışarı çıkıp yemeğe falan gidiyoruz. Kısacası genellikle hafta içi günlerimiz bu şekilde geçiyor. Hafta sonunda zaten kamplar oluyor. Sezon içindeki günlerimiz bu şekilde geçiyor. Sezon sonunda da 1 ay tatil sürecimiz oluyor. Onu da işte aile çevremizle, tatillerle falan geçiriyoruz.

Bursaspor.net- Ömer Ağabey ; 8 senedir Bursaspor’ dasınız, Bursaspor’ da kalmayı düşünüyor musunuz ?

BURSASPOR’A UZUN YILLAR HİZMET ETMEK İSTERİM...

Valla bundan sonra 1 sene daha mukavelem var. Hayat şartları neyi gösterir bilemem. Bu arada  futbol yaşantım nasıl gelişecek tabi bilemiyorum. Ama şunu söyleyebilirim ki futbol hayatım bittikten sonra da Bursaspor’ a hizmet etmek isterim.

Bursaspor.net- Futbol hayatın bittikten sonra da Bursa’da  yaşamak istiyor musun ? Bir başka deyişle çocuklarının geleceğinin Bursa’da olmasını ister misiniz ?

Ben Bursa’ya Ordu’dan geldim. Bursa, Ordu’ya göre çok büyük bir şehir ve çok büyük bir potansiyeli var. Yiğit isminde bir oğlum var. Onun gelişmesi açısından Bursa’yı çok büyük bir şans olarak görüyorum. İleride de Bursa’da yaşamayı düşünüyorum. Zaten yatırımlarımda Bursa’da. İnşallah ailemle ve sevdiklerimle Bursa’da mutlu bir hayat sürerim diye düşünüyorum.

Bursaspor.net- Uzun yıllardır Bursa’dasınız, bu süre zarfında Bursa’da ve Bursaspor’ da  gördüğünüz  kötü olay nedir ? Keşke olmasaydı dediğiniz veya engel olmaya çalıştığınız bir konu var mı ?

Bursa bulunduğu konum itibariyle, gerçekten önemli bir şehir. İstanbul,Ankara ve İzmir’e çok yakın olması ve  bunların tam ortasında bulunması Bursa açısından büyük bir avantaj. Ancak ben Bursa’yı yollar açısından biraz eksik buluyorum. Çevre yolu falan olsa Bursa biraz daha iyi olabilir.

İNŞALLAH BU TAKIMI O ESKİ GÜNLERE DÖNDÜRMEZLER...

Bursaspor ‘da engel olmak istedim olay ise ; 3-4 sene önce Bursaspor bulunduğu konum itibariyle iyi yerdeyken kötü durumlara düştü. Bunun olmasını istemezdim. Çünkü  o zamanlarda bir hayli zor günler yaşadık. Kulüp maddi açıdan zor durumlara düştü. Futbol takımı olarak 2-3 sene düşme potasında oynadık.2-3 sene düşme potasında oynayıp da bu sene UEFA’ ya oynamak bence büyük başarı. İnşallah bu takımı o eski günlere döndürmezler.

Bursaspor.net- Kendine ait bir arşivin var mı ?

ANILARLA YAŞAMAK BANA GÖRE DEĞİL...

Arşiv yapmıyorum. Evimin bir köşesinde futbolla ilgili bir bölüm yok. Çünkü eskiye dönüp anılarla yaşamak istemiyorum,önüme bakmak istiyorum. Birkaç CD ve kaset dışında haricinde fazla bir şey biriktirmiyorum. Devamlı ileriye bakarak yeni hedefler seçmek istiyorum. Onun  fazla eskiye dönmek istemiyorum.

Bursaspor.net- Ama bence Galatasaray’ a attığın golü Yiğit’ e göstermelisin bence.

Var. O maçın CD’sini saklıyorum.

Bursaspor.net- Taraftarlara özellikle de üniversite öğrencilerine vermek istediğiniz bir mesaj var mı ?

UMARIM MORAL KAYNAKLARI BİZ OLURUZ...

Üniversite öğrencilerine belirledikleri hedeflere ulaşma yolunda başarılar dilerim. Umarım bizler de aldığımız başarılı sonuçlarla onların yürüdükleri hedef boyunca moral kaynakları oluruz...

Bu arada şunu da eklemek istiyorum sitenizi bundan sonra daha sık ziyaret edeceğim.

NOT: Kaptanımız Ömer Kılıç ile görüşebilmemiz konusunda yardımlarını bizden esirgemeyen Bursaspor Kulübü Halkla İlişkiler Müdürü Gönenç Solak Hanımefendi’ ye ve fotoğraf desteğinden dolayı dostumuz Sedat Arbak’ a Bursaspor Net. Ailesi adına teşekkür ederim.

RÖPORTAJ  :  Ozgur Tetikoz
11.Nisan.2002
- Bursaspor.Net
UYGULAMA : Uğur ÇELİKKOL

Bu röportaj 15907 sefer okunmuştur.

DİĞER RÖPORTAJLAR
 >> 02.12.2011   Michaël Chrétien Basser Röportajı
 >> 12.12.2010   Yılmaz Vural Röportajı
 >> 10.12.2010   Bursa''dan bir film geçti "Adı Aşk Bu Eziyetin"
 >> 10.08.2010   Milli Amigo Birol Röportajı
 >> 27.06.2009   Yeşil İnciler Röportajı
 >> 10.10.2008   Sarı Fırtına Vedat Vatansever Röportajı
 >> 02.09.2008   Kapalıçarşıda Bursaspor Sevgisi
 >> 18.08.2008   Gazeteci Levent Gencelli Röportajı
 >> 15.08.2008   Adnan Örnek Röportajı
 >> 11.07.2008   Okan Yılmaz Röportajı
 >> 06.06.2008   Mustafa Özkeskin Röportajı
 >> 17.12.2007   Fehmizat Bayraktar ile Bursa Ankara Kardeşliği üzerine Röportaj
 >> 15.12.2007   Bursasporlu taraftar dernek ve grup temsilcileri röportajı
 >> 09.05.2007   Hasan Bora Röportajı
 >> 07.11.2006   Sedat 3 Roportajı
 >> 16.02.2006   Miu ve Fresineanu Röportajı
 >> 01.05.2005   Bursaspor'un Kurucuları Röportajı

Tüm Röportajlar  

 
 12. Haftanın Maçı
Tarih: 04.12.2020
Stad: BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE STADYUMU
.
 Süper Lig Puan Durumu        
  Takım O G B M P
1 ALTINORDU A.Ş. 12 7 3 2 24
2 ANKARA KEÇİÖRENGÜCÜ 12 6 4 2 22
3 YILPORT SAMSUNSPOR 12 5 6 1 21
4 ADANA DEMİRSPOR 12 5 5 2 20
5 İSTANBULSPOR 12 5 5 2 20
6 TUZLASPOR 12 5 5 2 20
7 ALTAY 11 5 3 3 18
8 GİRESUNSPOR 11 4 5 2 17

Tam  Liste »

.
Sponsorlar


    Bursaspor için internet üzerinde hazırlanmış ilk internet sitesi "Bursaspor. net" Grup ÇEYNÇ Tarafından Hazırlanmaktadır...
Sitenin alt yapısı ve yazılımı Profornet tarafından sağlanmaktadır.

[Bursaspor.Net, Bursaspor Futbol Kulübünün Resmi Sitesi Değildir]
[© 2005-2019 Bursaspor.Net.Tüm hakları saklıdır]